Dunărea Călăraşi, a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-3 (1-1), de ASU Poli Timişoara.

Alin Ignea a deschis scorul destul de rapid, în minutul 11, direct dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri central trimisă lângă bara din dreapta.

Adrian Bedea (37) a egalat pentru Dunărea, după o minge deviată în partea opusă în care trimisese Kanda.

În minutul 58 Daniel Benzar după o acțiune pe stânga și o pătrundere în careu a înscris pentru 2-1.

Cătălin Oanea a marcat primul său gol pentru Poli cu o execuție spectaculoasă,stbilind scorul final.

Dunărea este pe locul 13, iar sâmbătă, 14 august, de la ora 11:00, joacă la Unirea Dej.

Poli Timișoara a urcat pe locul 9 cu 3 puncte. Duminică, 15 august, de la ora 11:30, va juca acasă cu FC Buzău.

Sursa: Realitatea de Calarasi

Articolul precedentCULISELE STATULUI PARALEL. 10 august. Activiștii au dinamitat statul?