Într-o confruntare din prima etapă a play-out-ului Ligii a 2-a la fotbal, FC Brașov a întâlnit, în această dimineață, în deplasare, pe Ripensia Timișoara.

La capătul unui meci spectaculos, cu cinci goluri, galben-negrii au reușit să câștige confruntarea de pe Bega, cu 3-2. Golurile brașovenilor au fost marcate de Lambrinoc, în minutul 11, Anghelov în minutul 39 și Iorga în minutul 67. Stegarii au avut 2-0 și om în plus după eliminarea lui Tieranu, din minutul 28. Însă, din cauza lipsei de concentrare din defensivă, galben-negrii au fost egalați imediat după pauză. După acest succes, FC Brașov face 17 puncte și se distanțează la 6 lungimi de Unirea Constanța, echipă aflată pe loc retrogradabil direct și care a fost învinsă, astăzi, de Unirea Dej. Totodată, brașovenii s-au apropiat și la 7 puncte de salvarea directă, întrucât gruparea ACS Viitorul Pandurii a pierdut meciul de la Buzău, scor 2-6. În runda următoare, stegarii vor întâlni, acasă, pe 2 aprilie, pe Gloria Buzău.

Articolul precedentDezbatere extraordinară – Care este impactul asupra economiei mondiale după criza cauzată de coronavirus și de războiul din Ucraina
Articolul următorCălin Georgescu, la Culisele Statului Paralel: ”Pentru strălucirea noastră ca popor trebuie să păstrăm neutralitatea față de orice conflict”