Spargere la Baroul Timiş. Hoţii au furat 50.000 de lei

Spargere la Baroul Timiş. Hoţii au furat 50.000 de lei
Polițiștii s-au deplasat de urgență la fața locului
În cursul acestei dimineți, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Urbană Timișoara au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că persoane necunoscute ar fi pătruns în sediul unei instituții, din municipiul Timișoara.Conform unor surse apropiate anchetei, instituția în cauză este Baroului Avocaților din Timiș.
Polițiștii s-au deplasat de urgență la fața locului, procedând la efectuarea cercetării la fața locului. În urma verificărilor efectuate, a reieșit că persoane necunoscute ar fi sustras aproximativ 50.000 de lei.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiinii de „furt calificat”, cercetările fiind continuate în vederea identificării autorilor și tragerea la răspunderea penală a acestora.
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 14:51 - Alertă în Europa, înainte de Paște: ISSIS amenință bisericile și sinagogile
- 14:47 - Turcia, zguduită de un cutremur puternic sâmbătă dimineață
- 14:36 - Revoltător! Ilie Bolojan se plânge de casa mică de la stat în care locuiește
- 14:30 - A doua navă a unui armator turc a traversat Strâmtoarea Ormuz
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News











