Advertising
Angajații din sănătate protestează la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării

Protest la Ministerul Muncii
Scris deRealitatea de Timis
Publicat28 mai 2026, 11:14
Actualizat28 mai 2026, 12:57
Sursărealitatea.net
Încep protestele față de noua lege a salarizării. De la ora 11, angajații din sănătate pichetează sediul Ministerului Muncii după ce noua lege vine cu tăieri drastice de sporuri ce duc la scăderi de venituri.
Citește și
- 19:53S-a terminat întâlnirea de la Cotroceni, dar fără niciun rezultat. Partidele nu au ajuns la o înțelegere
- 17:46Cine este premierul propus de Ilie Bolojan și ce legături secrete are cu Berlinul
- 16:47Ediție specială în această seară, de la ora 20:55, la „Culisele Statului Paralel”, cu Anca Alexandrescu
- 15:01Europol trage un semnal de alarmă: 400.000 de organizații de crimă organizată activează în UE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News

























