Advertising
Nicușor Dan, prima reacție după explozia dronei din Constanța: "Nu vor mai exista pericole pentru populație"

Nicușor Dan
Scris de Daniel Onescu Publicat: 5 iun. 2026, 14:13
Președintele României, Nicușor Dan, a avut prima reacție cu privire la drona care a explodat în portul Constanța. Acesta a transmis că, dacă vor mai fi localizate și altele, acestea nu vor mai ajunge la țărm. De asemenea, președintele a adăugat că oamenii vor fi în siguranță în perioada estivală. Totodată, Nicușor Dan a spus că nu vor mai exista pericole.
Citește și
- 09:29George Simion: „Alegerile anticipate sunt pe masă. Dacă PSD vrea deblocare, președinția Senatului trebuie să revină AUR”
- 08:15Donald Trump amenință Iranul cu noi bombardamente: „Îi vom lovi foarte tare în seara aceasta şi îi vom lovi tare şi mâine”
- 07:57Apelul lui Zelenski către Occident: Ucraina are nevoie de 300 de rachete Patriot până la iarnă
- 07:42SUA reiau blocada porturilor iraniene. Decizia intră în vigoare marți noaptea, la ordinul lui Donald Trump
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News


























