Economie· 1 min citire

PETRIȘOR PEIU (AUR): "ECONOMIA E ÎN COLAPS, DAR TOT GEORGE SIMION E PROBLEMA?!"

6 mai 2025, 16:05
Actualizat: 6 mai 2025, 16:05
Senator-AUR-Petrisor-Peiu-economia-in colaps-2025

Senator-AUR-Petrisor-Peiu-economia-in colaps-2025

Articol scris de Autor

Senatorul AUR, Petrișor Peiu, a declarat într-un comunicat de presă că, este vizibilă o campanie de dezinformare orchestratată de presa „partidelor sistemului”. Acesta susține că temerile legate de o eventuală alegere a lui George Simion ca președinte sunt nejustificate. Peiu critică dur actuala guvernare, afirmând că România are cel mai mare deficit bugetar și de cont curent din UE, precum și cele mai mari dobânzi la împrumuturi.

Economia este deja în colaps. Se poate mai rău de atât? Da, dacă rămân la putere cei din spatele lui Nicușor Dan”, a declarat Peiu. Acesta adaugă că avertismentele privind investitorii speriați sau creșterea dobânzilor în cazul unei victorii a lui George Simion sunt doar tactici de manipulare în campania electorală.

Senatorul AUR cere oprirea imediată a „campaniei de panică” și afirmă că românii merită adevăr și dreptate, nu frică și manipulare.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News

Mai multe știri din Economie