Informatica Timișoara a fost învinsă cu 6-2 de Imperial Wet Miercurea Ciuc într-un meci din optimile de finală ale Cupei României la fotbal în sală.

Formația ciucană și-a confirmat statutul de favorită a întâlnirea cu Informatica, însă pânp la pauză gazdele au înscris doar de două ori. Fostul jucător al lui United Galați, Bogdan Covaci, și fostul timișorean Stefan Rakic au fost cei care au punctat până la pauză.

Imediat după reluare, frații Matei au punctat fiecare câte o dată, mai întâi Cristi și apoi fostul jucător al Informaticii, Robert. Bănățenii au răspuns și ei cu două goluri în tot atâtea minute, semnate de Budai și Milovac, aflați la primele goluri în tricoul campioanei. Imperial a mai înscris de alte două ori, tot prin Cristi și Robert Matei, si s-a încheiat 5-2 în favoarea gazdelor.

Pentrui Informatica Timișoara urmeaza un alt meci de Cupă, însă în întrecerea sub 19 ani, unde bănățenii dau piept cu Viitorul Băleasa, după ce în tur a fost egal, 6-6.

La seniori, următorul meci pentru bănățeni este programat tot în deplasare, cu Futsal Poli Iași.