ANM: Codul roșu de viscol, prelungit până la ora 16

ANM: Codul roșu de viscol, prelungit până la ora 16
Meteorologii ANM au decis să prelungească avertizarea cod roșu pentru șase județe până la ora 16
Meteorologii ANM au decis să prelungească avertizarea cod roșu pentru șase județe până la ora 16. Mai multe localități nu au electricitate iar viscolul și ninsoarea a închis mai multe drumuri.
Meteorologii au prelungit valabilitatea CODULUI ROȘU de viscol:I nterval de valabilitate: 26 noiembrie, ora 10:00 - 26 noiembrie, ora 16:00. Fenomene vizate: intensificări puternice ale vântului cu rafale de peste 90-100 km/h, viscol, vizibilitate redusă spre zero.
Zone vizate: județele Constanța, Tulcea, Galați și Brăila. În Constanța locuitorii au primit mesaj Ro-Alert să nu iasă din casă. Jumătate de țară este sub cod portocaliu și galben de precipitații abundente și viscol. Ninge duminică dimineață în mai multe zone din țară, iar drumarii au intervenit în timpul nopții pentru a curăța șoselele și a împrăștia material antiderapant. Autoritățile sunt în alertă. Premierul a cerut convocarea comandamentelor de iarnă.
Mai mult, au fost emise mesaje RO-Alert către populație.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News











