Captură de canabis. Opt kilograme de droguri, găsite într-un autocar
2 nov. 2019, 15:29
Actualizat: 2 nov. 2019, 15:29

Captură de canabis. Opt kilograme de droguri, găsite într-un autocar
Articol scris de Scris de Petcu Marcela
Polițiștii din două județe din vestul țării au colaborat pentru reușita unei acțiuni la finalul căreia au capturat nu mai puțin de opt kilograme de canabis.
Polițiștii din două județe din vestul țării au colaborat pentru reușita unei acțiuni la finalul căreia au capturat nu mai puțin de opt kilograme de canabis.
Astfel, polițiștii de la sercviciile de Combatere a Criminalității Organizate din Timiș și Arad au luat în vizor un autocar care urma să intre în România prin vama Turnu, din județul Arad.
În urma contolului efectuat drogurile au fost găsite în bagajul unui bărbat de 39 de ani. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore pentru introducerea în țară de droguri de risc și trafic de droguri de risc. El este audiat de polițiști.
Citește și:
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News











