CNAIR anunță restricții de circulație pe DN1, săptămâna viitoare, între Comarnic și Sinaia

CNAIR anunță restricții de circulație pe DN1, săptămâna viitoare, între Comarnic și Sinaia
Lucrările se vor desfășura pe raza ocolului silvic Sinaia
CNAIR a anunțat vineri că săptămâna viitoare, de luni până vineri, vor fi impuse restricții de circulație pe DN1, între Comarnic și Sinaia.
CNAIR informează șoferii că în perioada 4-9 martie, în intervalul orar 9.00 - 15.00, de luni până vineri, vor fi instituite restricții de circulație pe DN 1, între km 111+300 și km 118+800, în zona localităților Comarnic – Sinaia, în vederea desfășurării lucrărilor de toaletare a arborilor periculoși din zona părții carosabile.
Lucrările se vor desfășura pe raza ocolului silvic Sinaia.
Intervalul de desfășurare a lucrărilor se poate modifica în funcție de condițiile meteorologice și de valorile de trafic.
Semnalizarea rutieră temporară a lucrărilor se va face prin indicatoare rutiere, panouri de semnalizare și balize direcționale, care delimitează lucrarea de partea carosabilă.
Citește și:
- 18:02 - Prezență militară masivă a SUA în România. Un nou Boeing KC-135 Stratotanker ajunge la București în plină criză în Orientul Mijlociu VIDEO
- 17:09 - România lansează Orchestra Mondială a Păcii: inițiativa lui Nicolae Voiculeț transformă muzica într-un mesaj global de unitate
- 15:21 - George Simion: „Sebi Ghiță, să îți fie rușine! Oprește loviturile asupra lui Călin Georgescu!” VIDEO
- 11:40 - Veste cumplită înainte de Paște: Mii de români, dați afară! Val de concedieri masive în prag de sărbători
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News











