Advertising
Moarte în Complexul Studențesc
27 mai 2020, 11:47

Moarte în Complexul Studențesc
Articol scris de Scris de Miclauș Dana
O studentă din Uganda, masterand la Facultatea de Științe Economice din cadrul Universității de Vest din Timișoara
O studentă din Uganda, masterand la Facultatea de Științe Economice din cadrul Universității de Vest din Timișoara, a fost descoperită moartă, în camera de cămin. Autoritățile au fost alertate de prietenul ei, care locuiește în Africa de Sud. Tânărul a sunat mai întâi la 112, pentru a anunța că fata nu se simte bine, dar a indicat greșit adresa, așa încât medicii ajunși acolo nu au avut ce să facă.
A doua zi a sunat din nou, pentru că prietena lui nu mai răspundea deloc la telefon. De această dată a reușit să-i îndrume pe medici spre adresa corectă. Pentru că la ușă nu răspundea nimeni, a fost chemat un echipaj de la ISU Banat. Pompierii au spart ușa iar înauntru au găsit-o pe tânără, fără suflare.
'În cauza a fost intocmit un dosar penal in rem sub aspectul savarsirii infractiunii de ucidere din culpa", precizează reprezentanții IPJ Timiș.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:59 - Femeie bătută de fostul soț, salvată de polițiști în Hunedoara. Agresorul a fugit în pădure și s-a ascuns într-o grotă
- 15:56 - Scene de comedie în București. O femeie a încercat să plece cu șine de tramvai într-un cărucior de supermarket - VIDEO
- 15:24 - Val de reacții, în frunte cu Patriarhia Română, după ce dexonline a făcut o asociere între „creștin” și „cretin”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














