Mormântul fostului primar al Lugojului distrus de un incendiu

mormant-Martinescu-700x336
Cripta în care își doarme somnul de veci fostul primar al Lugojului, Marius Martinescu a fost mistuită de flăcări.Familia crede că focul ce a distrus locul de veci al fostului edil din cimitirul de pe strada Făgetului, din Lugoj, a fost pus intenționat, iar în acest caz a fost sesizată si poliția. Cripta a fost distrusă în totalitate.Marius Martinescu a fost primar al Lugojului în trei mandate: 1996-2000, 2000-2004 si 2004-2008, în timp ce în perioada 2012-2016 a fost consilier județean.La alegerile din 2016 a obținut un mandat de consilier local la Lugoj.Marius Martinescu a murit la sfârșitul lunii august într-un spital din Cluj Napoca.sursa foto: lugojeanul.ro
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:18 - Răsturnare de situație în cazul medicului ucis în București! Alți doi suspecți au fost arestați după o descoperire făcută de anchetatori
- 14:58 - ALERTĂ. Droguri periculoase inundă străzile din Europa, iar traficanții folosesc submarine și drone pentru livrări
- 14:55 - ANM anunță o răcire bruscă cu ploi torențiale, urmată de un val de căldură
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














