O femeie din Timiş a murit într-un accident rutier în judeţul Dolj

O femeie din Timiş a murit într-un accident rutier în judeţul Dolj
Accident pe DN 6
O femeie a murit, luni dimineaţa, în urma unui accident rutier petrecut pe drumul naţional DN 6, în judeţul Dolj, la ieșire din localitatea Leu, spre Craiova.
Purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Mihaela Sadoveanu, a declarat că accidentul s-a petrecut după ce un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Timișoara, care conducea un autoturism pe DN 6, din direcția Caracal către Craiova, a lovit un parapet metalic, răsturnându-se cu autoturismul în afara părţii carosabile.În urma evenimentului rutier, conducătorul auto și o femeie de 78 de ani, pasager spate în autoturism, au fost transportaţi la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.Din păcate, o femeie de 52 de ani din Timișoara, pasager dreapta față în autoturism a decedat la faţa locului.Conducatorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.„În cauză, poliţiştii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă iar cercetările sunt continuate, pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul”, a declarat reprezentantul IPJ Dolj.
Citește și:
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News











