Advertising
Protest masiv al minerilor în fața Guvernului: aproximativ 1800 de angajați de la C.E. Oltenia riscă să rămână fără un loc de muncă înainte de Paște

Protest masiv al minerilor în fața Guvernului: aproximativ 1800 de angajați de la C.E. Oltenia riscă să rămână fără un loc de muncă înainte de Paște
Scris deRealitatea de Timis
Publicat24 mar. 2026, 08:07
Sursărealitatea.net
Minerii din Gorj protestează astăzi în Capitala, în fața Guvernului! Oamenii sunt revoltați că în aprilie le expiră contractele de muncă și vor fi dați afară. Sunt trei săptămânii de când angajați de la CE Oltenia cer soluții, dar sunt ignorați de autorități. Aproximativ o mie opt sute de oameni își vor pierde locurile muncă înainte de Paște.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 13:10Circulație oprită pe Podul Prieteniei sâmbătă: care este motivul și cât vor dura restricțiile
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News


























