Advertising
România lansează Orchestra Mondială a Păcii: inițiativa lui Nicolae Voiculeț transformă muzica într-un mesaj global de unitate

Nicolae Voiculeț
Scris de Realitatea de Timis Publicat: 22 mar. 2026, 17:09
România devine, pe 5 aprilie 2026, scena unui proiect artistic cu o puternică încărcătură simbolică: lansarea Orchestrei Mondiale a Păcii, o inițiativă semnată de Nicolae Voiculeț. Evenimentul va avea loc în cadrul Parlamentul României, în Sala C.A. Rosetti, și promite să fie mai mult decât un simplu concert: o declarație artistică despre unitate și pace într-o lume marcată de conflicte.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 13:10Circulație oprită pe Podul Prieteniei sâmbătă: care este motivul și cât vor dura restricțiile
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News


























