Șoferii îndemnați să evite zona centrală, la Timișoara. Restricții de circulație pe patru străzi intens circulate. Foto

Bratianu-Michelangelo (2)
Lucrările lărgire a străzilor din zona centrală duc la restricții în trafic ce vor fi menținute timp de o lună.Primăria vrea ca până la începutul noului an școlar să lucrările de lărgire a străzilor din zona centrală să fie finalizate, iar drumurile să fie date în folosință în noua configurație. Astfel, începând de joi, 8 august, șoferii care vor traversa Timișoara de la sud către nord, și invers, vor trebui să se înarmeze cu răbdare și să aștepe în cozile care se vor forma.

Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














