Advertising
Traficanți de droguri, prinși în flagrant
11 mai 2019, 17:38

droguri
Articol scris de Scris de Miclauș Dana
Trei tineri traficanți de droguri care își vindeau marfa în Timișoara și Arad au fost prinși în flagrant.
Procurorii DIICOT București au coordonat acțiunea în urma căreia au fost prinși cei trei. Aceștia tocmai închieau o tranzacție pentru 2 kilograme și jumătate de canabis, 70 de grame de cocaină și 86 de grame de MDMA. În schimbul drogurilor urmau să primească 20.000 de lei și 11.250 de euro.După flagrant au urmat descinderi în mai multe locații din Timișoara și din Aarad de unde oamenii legii ai mai ridicat canabis, hașiș, cocaină, precum și importante sume de bani.Cei trei traficanți au primit mandat de arestare pe 30 de zile.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














