Advertising
Trasee deviate pentru liniile Expres 2 și 16
9 aug. 2020, 12:26

Trasee deviate pentru liniile Expres 2 și 16
Articol scris de Scris de Miclauș Dana
În aceste zile, are loc operațiunea de mutarea a copacilor care stau în calea lărgirii șoselei.
Liniile Expres 2 și 16 nu mai ajung la destinație din cauza lucrărilor desfășurate pe Bd. Sudului din Timișoara. În aceste zile, are loc operațiunea de mutarea a copacilor care stau în calea lărgirii șoselei.
Reprezentanții Societății de Transport Public din Timișoara spun că, până la terminarea lucrărilor de amenajare a spațiului verde, autobuzele E2 vor întoarce în sensul giratoriu de la AEM, iar linia 16 va merge doar până la intersecția dintre bulevardele Liviu Rebreanu și Sudului.
Troleibuzele de pe linia 16 vor staționa, dacă se impune, vizavi de hotelul Lido, pentru reglarea graficului și pauzele regulamentare.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














