Vreme caldă dar cu ploi în vestul țării

Vreme caldă dar cu ploi în vestul țării
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 10 și 14 grade, iar cele minime între 2 și 7 grade.
Astăzi, vremea va fi caldă. Cerul se va înnora după-amiaza și noaptea, când pe arii extinse vor fi predominant ploi. La munte va ninge și se va depune strat nou de zăpadă. Vântul va sufla slab și moderat cu intensificări locale și temporare în Crișana, vitezele la rafală vor fi în general de 65…75 km/h, iar în zonele de munte peste 80…90 km/ h, viscolind zăpada. Izolat va fi ceață.
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 10 și 14 grade, iar cele minime între 2 și 7 grade.
Mâine, deși valorile termice vor scădea ușor, vremea se menține caldă. Cerul va fi variabil, cu înnorări temporare în M-ții Hunedoarei, unde izolat va mai ninge. Vântul va sufla slab și moderat cu intensificări în Crișana. Dimineața, izolat va fi ceață.
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 7 și 12 grade, iar cele minime între -4…-3 grade în depresiuni și 5…6 grade la deal, informează Serviciul Regional de Prognoză Banat-Crișana.
Citește și:
- 14:50 - Semnal de forță în Strâmtoarea Ormuz: SUA interceptează o navă iraniană
- 13:24 - Ediție explozivă „100%” în această seară de la ora 18:00. Laurențiu Botin și invitații săi fac dezvăluiri care zguduie culisele puterii
- 13:03 - Verificări la centre de plasament și clinici medicale din Ilfov privind serviciile raportate la Casa de Asigurări de Sănătate
- 12:26 - Anca Alexandrescu, dezvăluiri chiar înainte de votul PSD: „Votul va fi în unanimitate!”
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














