Se continuă curățenia stradală la Timișoara, iar de la începutul săptămânii se va mătura în același timp în partea de nord și în cea de sud a orașului.

Pentru ca echipele firmei de salubrizare să poată interveni eficient, timișorenii care au mașinile parcate pe marginea străzilor pe care se va face curățenie vor trebui să și le mute. Cei care nu vor respecta această regulă, vor fi amendați.

Echipele de la salubritate vor matura atât la mână cât și mecanizat pe străzile, după care acestea vor fi și spălate.

Iată programul complet al intervențiilor pe străzi în săptămâna care urmează:

Program salubrizare Zona Nord

09.092019
Str.Cloșca (din Grigore Alexandrescu în Herta) 07:00 – 10:00
Str.Herta (din Cloșca in Mircea cel Bătrân) 09:00 – 12:00
Str.Horia (din Grigore Alexandrescu în Herta) 08:30 – 11:00
Str.Tulcea 11:30 – 14:00
Str.Dragoș Vodă 10:30 – 13:00
Str. Mircea cel Bătrân (din Herta în Grigore Alexandrescu) 13:00 – 15:00

10.09.2019
Str.Cloșca (din Herta în Bd. Cetății) 07:00 – 10:00
Bd. Cetății (din Cloșca în Mircea cel Bătrân) 09:00 –11:00
Str.Horia (din Bd. Cetății in Herta) 11:30 – 13:00
Str.Mircea cel Bătrân (din Bd. Cetății in Herta) 10:30 – 14:00
Str.Ioan Pavloșin (din Cloșca în Mircea cel Bătrân) 08:30 – 10:00
Str.Macilor (din Mircea cel Bătrân în Cloșca) 13:00 – 15:00
Str.Vrancea 13:30 – 15:00

11.09.2019
Str.Grigore Alexandrescu (din Mircea cel Bătrân în Calea Bogdăneștilor) 07:00 – 10:30
Str.Moise Doboșan (din Grigore Alexandrescu în Macilor) 08:00 – 11:00
Str.Herta (din Moise Doboșan în Mircea cel Bătrân) 09:00 – 10:00
Str. Eroii de la Păuliș 09:30 – 12:00
Str. Alexandru Lăpușneanu 10:30 – 13:00
Str.Ion Rațiu 11:00 – 13:30
Str.Poneasa 12:00 – 14:00
Str.Bârzava (din Moise Doboșan până în Calea Bogdăneștilor) 13:00 – 14:30
Str.Măslinului (din Poneasa până în Bd.Cetății ) 14:00 – 15:00

12.09.2019
Bd. Cetății (din Mircea cel Bătrân în Martir Petre Domășneanu) 07:00 – 10:00
Str. Martir Petre Domășneanu (din Bd. Cetății în Macilor) 08:00 – 13:00
Str.Regimentul 6 Artilerie 08:30 – 10:30
Str.Iancu Brezeanu (din Petre Domășneanu în Mircea cel Bătrân) 09:30 – 11:00
Str.Deportații din Bărăgan 11:30 – 14:00
Str. Martir Spiru Blănaru 12:00 – 14:00
Str.Macilor (din Petre Domășneanu în Mircea cel Bătrân) 13:00 – 15:00

13.09.2019
Str.Macilor (din Martir Petre Domășneanu în Calea Bogdăneștilor) 07:00 – 11:00
Str.Balta verde 07:00 – 08:00
Intrarea Martir Petre Mutașcu 08:30 – 10:00
Str.Iancu Brezeanu (din Martir Petre Domășneanu în Balta Verde) 09:30 – 11:00
Bd. Cetății (din Martir Petre Domășneanu în Calea Bogdăneștilor) 10:30 – 13:00

14.09.2019
Calea Bogdăneștilor (din Bd. Cetății în Grigore Alexandrescu) 07:00 – 13:00
Str.Cameliei 12:00 – 14:00

Program de salubrizare Zona Sud

09.09.2019
Str.Calea Urseni (din Legumicultorilor în Iuliu Podlipny) 07:00 – 10:00
Str.Legumicultorilor (din Calea Urseni în Emil Racoviță) 07:30 – 09:300
Str.Sabin Manuilă 08:30 – 09:30
Str.Jupiter 09:00 – 10:30
Str.Emil Racoviță (din Legumicultorilor în Matei Millo) 09:30 – 12:00
Str.Anina 11:30 – 13:00
Str.Matei Millo (din Emil Racoviță în Dimitrie Dinicu) 12:30 – 15:00

10.09.2019
Str.Legumicultorilor (din Emil Racoviță în Atomului) 07:00 – 10:00
Str.Nicolae D.Cocea (din Legumicultorilor în Matei Millo) 08:00 – 10:00
Str.Recoltei 09:00 – 12:00
Str.Atomului (din Legumicultorilor în Recoltei) 10:30 – 12:30
Intrarea Neptun 09:30 – 11:00
Intrarea Meseriașilor 10:30 – 12:00
Intrarea Saturn 11:30 – 13:00
Str.Electronicii 13:30 – 15:00

11.09.2019
Calea Buziașului (din Sens AEM în Matei Millo) 07:00 – 10:00
Str.Martir Marius Nemțoc 08:00 – 11:00
Str.Matei Millo (din Calea Buziașului în Emil Racoviță) 09:00 – 12:00
Str.Nicolae D.Cocea (din Matei Millo în Martir Constantin Radu) 10:30 – 12:30
Str.Martir Constantin Radu (din Nicolae D.Cocea în Calea Buziașului) 12:00 – 13:30
Calea Buziașului (din Martir Constantin Radu în Matei Millo) 13:00 – 15:00
Str.Spătarul Milescu 13:30 – 15:00

12.09.2019
Str.Matei Millo (din Emil Racoviță în Dimitrie Dinicu) 07:00 – 09:00
Str.Emil Racoviță (din Matei Millo în Nicolae D.Cocea) 08:00 – 10:00
Str.Euripide 09:30 – 11:00
Str.Dimitrie Dinicu (din Matei Millo în Pavel Stoica) 10:00 – 12:00
Clea Urseni (din Iuliu Podlipny în Pavel Stoica) 11:30 – 13:00
Str.Iuliu Podilpny 12:30 – 14:00
Str.Nicolae Stoica de Hațeg (până în Pavel Stoica) 13:30 – 14:30
Str.Neajlov (din Iuliu Podlipny în Pavel Stoica) 13:00 – 14:30
Str.Luță Ioniță 13:30 – 15:00

13.09.2019
Calea Buziașului (din Martir Constantin Radu în Magnoliei) 07:00 – 10:00
Str.Theodor Pallady 08:00 – 11:00
Str.Martir Constantin Radu (din Teodor Pallady în Nicolae D.Cocea) 09:30 – 11:00
Str.Nicolae D.Cocea (din Martir Constantin Radu în Traian Simu) 10:00 – 12:00
Str.Grigore Antipa 10:30 – 12:00
Str.Traian Simu 11:00 – 13:00
Str.Magnoliei 11:30 – 14:00
Str.Orhideelor 12:30 – 14:00
Str.Petuniei 13:00 – 14:30
Str.Margaretelor 13:30 – 15:00
Str.Toporașilor 14:00 – 15:00
Str.Zambilelor 13:30 – 15:00

14.09.2019
Str.Delfinilor (din Magnoliei în Calea Buziașului) 07:00 – 10:00
Str.Crăițelor 07:30 – 09:00
Str.Azaleelor 08:00 – 09:00
Str.Anemonelor 09:00 – 10:00
Str.Pavel Stoica 10:00 – 12:00
Str.Neajlov (din Pavel Stoica în Johan Jakob) 10:30 – 12:00
Str.Nicolae Stoica de Hațeg (din Pavel Stoica în Crăițelor) 11:00 – 12:30
Str.Dimitrie Dinicu (din Pavel Stoica în Neajlov) 12:00 – 13:30
Str.Johan Jakob (din Neajlov în Calea Urseni) 12:30 – 14:00
Calea Urseni (din Johan Jakob în Pavel Stoica) 13:00 – 15:00