A consumat amfetamină și a intrat cu mașina în stâlp. Doi răniți.

A consumat amfetamină și a intrat cu mașina în stâlp. Doi răniți.
Totodată, în urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că bărbatul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule
Un bărbat, în vârstă de 34 de ani, a condus un autoturism pe DJ 693 dinspre Orțișoara către Bărăteaz, iar în localitatea Calacea, într-o curbă periculoasă la dreapta, a pierdut controlul direcției de mers și a părăsit partea carosabilă, intrând în coliziune cu un stâlp.
În urma impactului, conducătorul auto și o tânără, în vârstă de 19 ani, pasageră în auto, au fost răniți și transportați la spital.
Bărbatul a fost testat cu aparatul drugtest, rezultând valoare pozitivă la amfetamină.
Totodată, în urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că bărbatul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar autoturismul este neînmatriculat.
Polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de “vătămare corporală din culpă”, “conducerea unui autovehicul fără a deține permis de conducere”, “conducerea unui autovehicul sub influența substanțelor psihoactive” și “conducerea unui autovehicul neînmatriculat”.
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

