Amenzi cu nemiluita pentru șoferii din Timișoara și din județ

soferi_politie_rutiera
Sute de șoferi din Timiș au fost sancționați de polițiști în ultimele 5 zile, iar câteva zeci au fost lăsați pietoni pentru diferite perioade de timp.Polițiștii de la rutieră au făcut verificări în trafic atât în Timișoara cât și pe șoselele din județ în fiecare zi în ultima săptămână. Astfel, din 11 până în 14 martie, oamenii legii au dat nu mai puțin de 900 de amenzi, dintre care aproape 200 au fost date celor care au apăsat prea tare pedala de accelerație.Aproape 400 de șoferi au fost sancționați pentru ca nu au purtat centura de siguranță în trafic.Polițiștii i-au lăsat și fără permis pe 36 de dintre șoferi pentru diferite perioade de timp, iar 19 certificate de înmatriculare au fost retrase.Unul dintre șoferi i-a surprins pe polițiști. Oamenii legii l-au tras pe dreapta și au simțit că omul duhnea a alcool, astfel că l-au pus să sufle în aparatul etilotest. Rezultatul a fost unul surprinzător, 1,24 mg/l în aerul expirat.Omul a fost condus la spital pentru recoltarea probelor de sânge și s-a ales cu un dosar penal pentru conducerea unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














