Audi de lux, cu numere false, oprit de polițiști în Timiș

Audi de lux, cu numere false, oprit de polițiști în Timiș
Autoturismul de lux era înmatriculat doar pentru efectuarea de probe în vederea vânzării
Polițiștii lugojeni au oprit pentru control pe strada Comuna din Paris din Lugoj, un autoturism condus de un bărbat de 48 de ani.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, a reieșit că plăcuțele cu numărul de înmatriculare montate pe autoturismul marca Audi erau false.
A fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul cu număr fals de înmatriculare”.
Autoturismul de lux era înmatriculat doar pentru efectuarea de probe în vederea vânzării, având atribuite în acest scop un set de plăcuțe adiționale eliberate de autoritățile italiene.
Foto> arhiva
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










