Advertising
Doi elevi din Timiș au obținut media zece la examenul de Bacalaureat
5 iul. 2021, 20:04

Doi elevi din Timiș au obținut media zece la examenul de Bacalaureat
Articol scris de Scris de Miclauș Dana
În ceea ce privește rata de promovare, aceasta este de 68%, puțin peste media națională care este de 67, 8%.
Doi elevi din Timiș au obținut media 10 la examenul de Bacalaureat. Este vorba de un elev de la Colegiul CD Loga din Timişoara şi un alt candidat de la Liceul Iulia Haşdeu din Lugoj.
În ceea ce privește rata de promovare, aceasta este de 68 la sută, puțin peste media națională care este de 67, 8 la sută.
Contestaţiile pot fi depuse azi, până la ora 18, inclusiv prin mijloace electronice. În această situaţie, candidaţii completează, semnează şi transmit pe email şi o declaraţie tip în care se menţionează că au luat la cunoştinţă că nota acordată în urma soluţionării contestaţiei poate modifica, după caz, nota iniţială, prin creştere sau descreştere.
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
- 11:04 - Ploi torențiale și vijelii în mai multe județe
- 10:24 - Statul le-a cerut banii pe alocație înapoi, după ce le-a murit copilul!
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














