Actualitate· 1 min citire

FC Brașov, egal la Timișoara

FC Brașov, egal la Timișoara

FC Brașov, egal la Timișoara

Realitatea de Timis
Scris de Realitatea de Timis Publicat: 20 aug. 2022, 21:35

Meci fără goluri pe Bega

În etapa a treia a ligii secunde de fotbal, FC Braşov şi Poli Timişoara au terminat la egalitate, scor 0-0, la capătul unui meci modest, fără prea multe ocazii.

Portarul Micu a fost eroul stegarilor. A avut doua parade importante în prima repriză. Din minutul 62, galben-negrii au evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Lambrinoc. Bănățenii au lovit bara în finalul confruntării, din lovitură liberă. La ultima fază a meciului, Vasile Constantin putea da lovitura, dar mingea trimisă din lovitură liberă a trecut puțin pe lângă vinclu. După această remiză, FC Braşov a acumulat două puncte şi se va duela etapa viitoare, acasă, cu Ripensia Timişoara.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate