Femeie gasită carbonizată după un incendiu la Timișoara

pompieri-incendiu
S-a dat alarma joi după-amiază într-unul dintre cartierele Timișoarei.Totul s-a întâmplat pe strada Apateu, aflată în zona de sud a orașului. Vecinii une bătrâne au văzut fum ieșind din casa femeii și au sunat la 112. Mai multe echipaje ale pompierilor au ajuns la fața locului și au stins flăcările, care au mistuit bucătăria casei.Intervenția pompierilor a oprit extinderea incendiului, însă nu s-a mai putut face nimic pentru femeie, care a fost găsită carbonizată în încăpere.„Am fost solicitați să intervenim pentru lichidarea unui incendiu. La sosirea echipajelor la locul intervenției s-a constatat decesul unei victime de sex feminin 82 ani, carbonizată. Incendiul se manifesta cu ardere mocnită la mobilierul bucătăriei. S-a intervenit cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și un ofițer și 13 subofițeri, echipaj SAJ și echipaj poliție„, au transmis reprezentanții ISU Banat.Pompierii urmează să stabilească cu exactitate cauzele producerii incendiului.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














