Primarul ales al Timișoarei, întâlnire cu prefectul județului Timiș

Primarul ales al Timișoarei, întâlnire cu prefectul județului Timiș
S-a discutat despre situaţia celor trei spitale din subordinea primăriei
Primarul ales al Timişoarei, Dominic Frizt va fi învestit în funcţie după ce Judecătoria va valida mandatele celor care au fost aleşi la recentul scrutin. Precizarea a fost făcută de prefectul Liliana Oneţ, care s-a întâlnit azi cu Dominic Fritz.
Printre altele, s-a discutat despre situaţia celor trei spitale din subordinea primăriei, respectiv despre numărul locurilor disponibile în contextul în care crește numărul zilnic de infectări cu noul coronavirus.
Prefectul şi primarul ales au discutat şi despre Colterm şi datoriile societăţii, în contextul în care se apropie sezonul rece.
A fost abordată și situația Pădurii Verzi, care a fost atribuită, recent, prin Hotărâre de Guvern Primăriei Timișoara, context în care Liliana Oneţ a cerut ca protejarea acesteia să devină o prioritate a municipalității.
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News










