Primarul unei localități din Timiș, internat alături de familie, toți cu coronavirus

Primarul unei localități din Timiș, internat alături de familie, toți cu coronavirus
Problemele pentru locuitorii comunei Sacoșu Turcesc, din județul Timiș, au început încă din 20 martie ...
Problemele pentru locuitorii comunei Sacoșu Turcesc, din județul Timiș, au început încă din 20 martie. Atunci o angajată a primăriei a fost diagnosticată cu coronavirus. La scurt timp, o colegă de-a ei a primit aceeași veste.
Primaria este inchisă iar angajatii, trimisi acasa, în izolare la domiciliu. Între timp, numărul îmbolnăvirilor a ajuns la 7, dintre care un bărbat de 73 de ani care a și murit. Primarul a cerut atunci ca localitatea să intre în carantină. Până să primească un răspuns, a fost și el diagnositcat cu coronavirus. La fel soția, mama și o cumnată de-a lui. Primarul este internat la Spitalul Victor Babeș din Timișoara și spune că se simte bine. Potrivit acestuia în localitate s-ar fi înregistrat până acum circa 15 cazuri de imbolnavire. Centrul de comună are aărpximativ 1.000 de locuitori.
Citește și:
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News










