Prinsă în flagrant la Timișoara. O hoață capturată de polițiști aproape de centrul orașului

hoata-arestata
A actionat repede si a crezut ca nimeni nu a vazut-o, dar a fost inconjurata imediat de politisti.O tanara in varsta de 25 de ani s-a urcat in tramvaiul 4, dar nu experienta unei calatorii cu mijloacele de transport ale STT, ci pentru a-i lasa fara bani pe timisorenii neatenti. Femeia si-a ales tinta, iar inainte ca tramvaiul sa ajunga in statia din Piata 700 a actionat.Hoata a luat protofelul din geanta unui calator si a incercat sa se faca nevazuta. Din nefericire pentru ea, intreaga operatiune a fost observata de politistii locali, care erau imbracati in civil si se aflau in garnitura. Acestia au inconjurat-o imediat ce a dat lovitura si au retinjut-o. In portofelul furat se aflau bani, un card bancar, carti de vizita si un inscris care apartinea victimei sale.Bunurile au fost predate pe baza unui proces verbal politistilor de la Sectia 1, la fel ca si hoata prinsa in flagrant. Acestia vor continua cercetarile pentru a vedea daca tanara a mai dat si alte lovituri.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News










