Se sisteză furnizarea căldurii în sistem centralizat, la Timișoara

Se sisteză furnizarea căldurii în sistem centralizat, la Timișoara
Societatea Colterm anunță că, începând din data de 26 aprilie, va sista furnizarea căldurii
Furnizarea căldurii, în sistem centralizat, va fi oprită, la Timișoara, începând de săptămâna viitoare.
Societatea Colterm anunță că, începând din data de 26 aprilie, va sista furnizarea căldurii în regim centralizat, dată fiind prognoza meteo care anunță încălzirea vremii în perioada următoare.
De asemenea, tot ținând cont de temperaturile diurne, cât și cele nocturne, care vor continua să crească, agentul termic pentru încălzire, pe timpul zilei, va fi furnizat la parametrii reduși, începând din data de 22 aprilie.
Colterm transmite că va face toate eforturile necesare pentru creșterea calității serviciilor furnizate, astfel încât pentru viitorul sezon rece confortul abonaților să fie pe măsura așteptărilor tuturor.
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 08:20 - 40 de minute de coșmar: Copii blocați la 5 metri înălțime, cu capul în jos, într-un carusel din Caransebeș
- 08:17 - Război în Ucraina: tensiuni fără precedent la Kremlin și scenarii privind „Operațiunea Amurg”
- 08:08 - Război în Orientul Mijlociu. Iranul acuză SUA de atac asupra unei nave în Golful Oman și amenință cu repersalii
- 08:03 - Cursa pentru gaze: țările din Africa fac investiții masive pentru a alimenta Europa
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News













