Hoț recidivist, prins în flagrant

Hoț recidivist, prins în flagrant
Cel în cauză a fost reținut imediat și legitimat
Polițiștii locali din cadrul Biroului Ordine Publică și Intervenție Rapidă au surprins ieri, în flagrant, un bărbat care încerca să fugă dintr-un magazin de pe Bdul General Ion Dragalina după ce a sustras mai multe produse.
Cel în cauză a fost reținut imediat și legitimat, constatându-se că se numește R.V., are 43 de ani și domiciliul în localitatea Sânandrei, Timiș. De altfel, asupra sa au fost găsite produsele sustrase din magazinul Mega Image, despre care agenta de pază a societății a declarat că bărbatul a încercat să le treacă de casa de marcat fără a le prezenta. Bărbatul a fost predat pentru continuarea cercetărilor sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt polițiștilor de la Secția 4, fiind ulterior prezentat procurorului și reținut pentru 24 de ore.
Mai mult decât atât, bărbatul mai are la activ două furturi dintr-un magazin de haine din Iulius Mall și din magazinul DM de pe Calea Circumvalațiunii comise la finalul anului trecut, pentru care este, de asemenea, cercetat.
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News











