Coaliția face calcule intense pentru a-și maximiza șansele la alegerile din acest an

Coaliția face calcule intense pentru a-și maximiza șansele la alegerile din acest an
Ciolacu: "Eu, președinte, Ciucă premier. E un scenariu"
Premierul Marcel Ciolacu tranșează scandalul candidaturilor la prezidențiale. Președintele PSD face noi declarații despre posibila sa candidatură la Cotroceni. Acesta ia în calcul și varianta să fie desemnat candidat la prezidențiale, iar premierul să fie Nicolae Ciucă, însă o decizie în acest sens se va lua după alegerile din 9 iunie, susține liderul Executivului.
Reporter: Veti candida la functia de presedinte al Romaniei?
Ciolacu: Vom vedea acest lucru dupa alegerile din 9 iunie.
Sondajul care răstoarnă toată scena politică: Cine este politicianul în care românii au cea mai mare încredere
Sa facem treaba cat mai bine, sa vedem votul romanilor si pe urma sa decidem.
Haideti sa vedem votul romanuilor, pe urma categoric pe 10 vom avea o Coalitie si vom decide ce vom face. Vor fi o saptamana, maxim doua, de negocieri si pe urma se decide.
Reporter: Ciuca premier?
Ciolacu: E un scenariu. Eu nu ma intorc la sufragerie... Haideti sa lasam romanii, nu decid eu si Nicolae Ciuca.
Citește și Alegeri 2024. Rezultatele scrutinului din 9 iunie, piatra de hotar pentru Coaliție. Ce spune Ciolacu despre un candidat comun PSD-PNL la prezidenţiale
Citește și:
- 12:01 - Anca Alexandrescu dă de gol jocurile de culise: Negocierile cu partidele, amânate pentru o nuntă la Turda și o vizită la Timișoara
- 09:18 - Marco Rubio laudă România: Bucureștiul a deschis bazele NATO pentru operațiunile SUA din Iran
- 09:14 - Traian Băsescu: ”Pentru mulţi, domnul Bolojan e ceva extraordinar, un soi de Mesia”
- 22:51 - Armistițiul dintre Israel și Liban se prelungește cu 45 de zile. Anunțul Departamentul de Stat al SUA
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News













