În etapa a treia a ligii secunde de fotbal, FC Braşov şi Poli Timişoara au terminat la egalitate, scor 0-0, la capătul unui meci modest, fără prea multe ocazii.

Portarul Micu a fost eroul stegarilor. A avut doua parade importante în prima repriză. Din minutul 62, galben-negrii au evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Lambrinoc. Bănățenii au lovit bara în finalul confruntării, din lovitură liberă. La ultima fază a meciului, Vasile Constantin putea da lovitura, dar mingea trimisă din lovitură liberă a trecut puțin pe lângă vinclu. După această remiză, FC Braşov a acumulat două puncte şi se va duela etapa viitoare, acasă, cu Ripensia Timişoara.

Articolul precedentRusia amenință România: Va răspunde în mod adecvat – Ce mesaj vine de la MAE rus
Articolul următorMiron Mitrea analizează ce impact va avea uciderea fiicei lui Dughin la Moscova în războiul din Ucraina: „Incidentul va fi folosit de toate părțile”