Accident pe autostradă, TIR din care se scurge combustibil. FOTO!
4 iun. 2019, 11:57
Actualizat: 4 iun. 2019, 11:57

tir accident 3
Articol scris de Scris de Miclauș Dana
Circulația pe autostrada A1 Lugoj-Timișoara se desfășoară cu dificultate după ce un TIR scăpat de sub control a lovit parapetul dintre benzi. La fața locului au ajuns de urgență pompierii, pentru că din TIR se scurgea combustibilul pe asfalt.

Pompierii au luat măsurile necesare pentru a evita aprinderea camionului de mare tonaj. Până la sosirea acestora, șoferii au folosit banda de urgență pentru a depăși locul în care s-a produs accidentul. Circulația a fost mai apoi oprită complet până când carosabilul va fi spălat.

[gallery size="medium" td_gallery_title_input="Accident TIR " ids="60742,60743,60744"]
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News










