Accident pe o șosea din Timiș: mașinile implicate s-au răsturnat pe câmp

Accident pe o șosea din Timiș: mașinile implicate s-au răsturnat pe câmp
În accident au fost implicate două autoturisme în care se aflau doar șoferii
Cei de la ISU Banat au fosr solicitați să intervină la un accident rutier care s-a produs pe DJ682, între localitățile Sânnicolau Mare și Saravale.
La fața locului s-au deplasat de urgență o autospecială de intervenție cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD și o ambulanță SAJ.
În accident au fost implicate două autoturisme în care se aflau doar șoferii. În urma impactului, un autoturism s-a răsturnat în afara părții carosabile, șoferul, bărbat în vârstă de 55 ani, suferind multiple traumatisme (conștient). Acesta a fost preluat de către echipajul SMURD și transportat la UPU Sânnicolau Mare.
Celălalt șofer, bărbat în vârstă de 71 ani, a rămas încarcerat. Victima a fost extrasă de către echipajul de descarcerare și predată conștientă echipajului medical de pe ambulanța SAJ, care l-a transportat la UPU Județean Timișoara.
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News











