Cursa rățuștelor, eveniment caritabil cu tradiție, va avea loc la Timișoara chiar dacă festivalul din care făcea parte nu se mai ține

Cursa rățuștelor, eveniment caritabil cu tradiție, va avea loc la Timișoara chiar dacă festivalul din care făcea parte nu se mai ține
Mult asteptata cursa a ratustelor va avea loc in 1 Iunie, de la ora 17.00, in zona Podului Andrei Saguna (spre bulevardul Mihai Viteazu)
Chiar daca Festivalul Bega Bulevard a fost desfiintat si nu a mai primit finantare din partea Primariei Timisoara, traditionala Cursa a Ratustelor, care era organizata in cadrul acestui eveniment, va fi reluata, in organizarea Rotaract. Anul acesta, Cursa Ratustelor va fi organizata in 1 Iunie, de Ziua Copiilor, notează opiniatimisoarei.ro
Si de asta data, mii de ratuste din plastic se vor ‘alinia’ la start, si, la fel ca in fiecare an, evenimentul sustine o cauza nobila. Acum, organizatorii, Rotaract Timisoara, si-au propus ca din banii adunati din vanzarea ratustelor, sa contribuie la renovarea Scolii Gimnaziale din comuna Brestovat.
Mult asteptata cursa a ratustelor va avea loc in 1 Iunie, de la ora 17.00, in zona Podului Andrei Saguna (spre bulevardul Mihai Viteazu).
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
- 11:04 - Ploi torențiale și vijelii în mai multe județe
- 10:24 - Statul le-a cerut banii pe alocație înapoi, după ce le-a murit copilul!
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














